ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

11 AĞUSTOS 2022, PERŞEMBE   

48

ÇOCUKLAR ÖLDÜRÜLÜYORSA İNSANLIK DUYARSIZ KALAMAZ!
FİLİSTİN HALKININ BU ONURLU MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ!

    Yayına Giriş Tarihi: 22.07.2014   Güncellenme Zamanı: 22.07.2014 16:29:47  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 22.07.2014 13:19:06

Odamız onursal üyesi Yasser Arafat’ın anısı önünde saygıyla eğilerek Filistin halkının onurlu mücadelesinin yanında olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz.

 
Çocuklar Öldürülüyorsa İnsanlık Duyarsız Kalamaz!
Filistin Halkının Bu Onurlu Mücadelesinin Yanındayız!

İsrail devletinin hava saldırıları ile başlayan ve kara harekâtının da eklenmesi ile birlikte Filistin`de topyekûn bir katliama dönüşen insanlık dışı bir kıyım yaşanmaktadır. Üç İsrail`li gencin kaçırılması ve öldürülmesi, bir Filistinli gencin yakılması gibi birbirini takip eden vahim olaylar milat kabul edilmiş, yine stratejistlerin oyalanacağı gerekçeler dolaşıma sokulmuştur.

Tarih bir kez daha ambargonun açlığın ve savaşın gölgesinde yaşam mücadelesi veren Filistinlilerin kendi yurtlarında "işgalci" ilan edilmesine sahne olmaktadır. Oysa asıl işgalci olan İsrail devletinin ta kendisidir ve sivillere yönelik katliamı ise bunun en önemli göstergesidir.

Emperyalist güçlerin Ortadoğu`ya ilişkin planları artık çok daha açıktır.  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) gibi eli kanlı çeteler ve sivil halka yönelik saldırıları ile insanlık suçu işleyen İsrail devleti gerek el altından gerekse de ekonomik anlaşmalar ile desteklenmektedir. Ortadoğu`ya biçilen sürekli savaş ve istikrarsızlıktır. Zira ancak bu şekilde egemenler bölge kaynaklarını kendi çıkarlarının hizmetine sunabilecektir. Dış politikayı yeni Osmanlıcı emellerle dizayn etme çabası tarihe gömülen Türkiye siyasi iktidarının bu tablo karşısındaki tutumu; uluslararası diplomatik toplantılarda yapılan şovlardan ve artık dillere pelesenk olmuş "bizi test etmeyin" yönlü lafazanlıklardan ibarettir. 

Şimdiye kadar İsrail devletinin saldırıları sonucu 508 kişi hayatını kaybetmiştir.  Dış politikada artık bir karar noktasına gelinmiştir. Zorbalık ve vahşetten yana bir dış politika mı, yoksa insanlık ve barıştan yana bir dış politika mı izlenecektir? Eğer gerçekten İsrail devletinin imza attığı katliamlara sessiz kalınmayacaksa yapılması gereken bellidir. Filistin`e yönelik saldırıları durdurmak için atılması gereken somut adımlar askeri ve ticari anlaşmaların acilen askıya alınmasından geçmektedir.

Onlarca yıldır gökyüzünden bomba yağan bu topraklarda artık barış şarkıları söylenmesinden yana olan bizler, bir halkın özgürlük çığlığını hiçbir bombanın, silah sesinin bastıramayacağını biliyoruz…

Odamız onursal üyesi Yasser Arafat`ın Filistin halkı için yıllarca verdiği özgürlük mücadelesinin bugün gene Filistin halkı tarafından aynı kararlılıkla verilmesini takdirle karşılıyoruz. Emperyalist güçlerin bu katliamına dünya ülkelerinin duyarsız kalmasını esefle kınıyoruz.


Egemen güçlerin seyirci kalıp izlediği bu insanlık suçu karşısında umut yine zulme hayır diyende ve başkaldıran halkların mücadelesindedir. Odamız onursal üyesi Yasser Arafat`ın anısı önünde saygıyla eğilerek Filistin halkının onurlu mücadelesinin yanında olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz. Biliyoruz ki çocuklar öldürülüyorsa devletler günahkardır!!!
 
İnşaat Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 2043

Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.