ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

11 AĞUSTOS 2022, PERŞEMBE   

21

genç-İMO 6. YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞVURULARI BAŞLADI!

    Yayına Giriş Tarihi: 02.07.2014   Güncellenme Zamanı: 19.08.2014 11:41:01  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 02.07.2014 09:44:39

Yaz Eğitim Kampı başvuruları 02-25 Temmuz 2014 tarihleri arasındadır

genç-İMO 6. YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR

genç-İMO 6. Yaz Eğitim Kampı 02-07 Eylül 2014 tarihlerinde Foça`da düzenlenecektir. Son başvuru tarihi 25 Temmuz 2014`tür.

Bu sene altıncısını düzenleyeceğimiz kampımız, bize dayatılmaya çalışılan her türlü rekabet ilişkisine ve bireyselliği ön planda tutan eğitim sistemine karşı birlikte ürettiğimiz bir altı günü amaçlamaktadır. Eğitim kampımızda gerçekleştireceğimiz seminer, söyleşi ve forumlar ile hem bilgilenmeyi, hem bilgilendirmeyi amaçlarken, atölyeler ile de kolektif üretimin örneklerini vereceğiz.

Kampımız boyunca her gün mesleki ve toplumsal içerikli bir konuyu seminer veya söyleşilerde tartışacağız. Bu coğrafyanın dört bir tarafından gelen arkadaşlarımızla bu konulara farklı pencerelerden bakacak, birbirimizi dinlemeye ve anlamaya çalışacağız. Mesleğimizle ilgili birçok konuyu akademisyenlerden ve İnşaat Mühendisleri Odası`na emek ve gönül vermiş meslektaşlarımızdan dinleyecek, gerek seminerlerden sonra gerek kamp boyunca yaptığımız tartışmalarla da mesleğimizi anlamaya çalışacağız. Kısacası, kendi içinde bir düzen ile işleyecek oturumlarla, alışılmışın dışında bir tartışma kültürü içerisinde hem kendimizi anlatma fırsatı yakalayacak, hem de farklı fikirleri dinlemiş olacağız.

Ayrıca her gün ikişer saat yapılacak olan atölye çalışmaları ile birlikte üretmenin tadına varacağız. Kendi ilgi alanlarımıza göre seçtiğimiz bu atölyeler ile hem kendimizi geliştirecek, hem eğlenecek hem de kampın son günü ürettiklerimizi sergileyeceğiz. Örneğin halk oyunları atölyesi kampın son günü bizlere bir gösteri sunacak veya film atölyesi hazırlanan kısa filmlerin gösterimlerini gerçekleştirecek.

Son olarak genç-İMO 6. Yaz Eğitim kampımızın amacına uygun bir şekilde hayata geçirilmesi için aşağıdaki hususları dikkatle incelemenizi önermekteyiz.

Kamp Öncesi Bilinmesi Gerekenler...

Kamp süresince katılımcıların yemek, konaklama, gezi ve kamp alanındaki aktiviteleri ile ilgili harcamaları İMO tarafından karşılanacaktır. Bunun dışındaki kişisel harcamaları her katılımcı kendisi ödeyecektir.

Katılımcılara uyku tulumu ve mat İMO tarafından verilecektir. Mayo, terlik gibi kişisel eşyalarını kendisi temin edecektir.

Kamp alanında televizyon bulunmamakla birlikte internet ihtiyaç dâhilinde kullanılmaktadır.

KAMP KURALLARI

Kampımıza sadece İMO tarafından ilan edilen listede isimleri olanlar katılmaktadır. Bunun dışında üye, yönetici, konuk vb nedenlerle kampa katılmak isteyenlerin talepleri kabul edilmemektedir. İlan edilen listede ismi olanlardan herhangi bir nedenle kampa katılamayacak olanların, 22 Ağustos 2014 Cuma gününe kadar bu durumu bildirmeleri gerekmektedir. Aksi durumda kampa başvuru yaptığı halde gelemeyen her kişi bir başka kişinin gelmesini engellemektedir. Bu konuda tüm kamp katılımcılarının duyarlı olması zorunludur.

Kamp ulaşımı hakkında...

Katılımcıların bulundukları illerden Yeni Foça terminaline kadar gelişleri ve Yeni Foça`dan dönüşleri kendilerine aittir.

Kamp 2 Eylül 2014 Salı  günü başlayacak veEylül 2014 Pazar sabahı sona erecektir.

Kampa girişler 2 Eylül 2014 Salı saat 11:00`de başlayacak ve 15.00`de sona erecektir.

Kamptan ayrılışlar 7 Eylül 2014 Pazar  sabah 07.00`de başlayacak ve 12:00`de sona erecektir. (kampa katılım sağlayan arkadaşlarımızın kamp süresi boyunca kamp alanında olmaları gerekmektedir)        

Her katılımcının kampa geliş ve kamptan ayrılış saatlerini; kamp başlamadan kamp sorumlusuna bildirmeleri gerekmektedir.

Kamp Süresince...

- Eğitim Kampımızın verimli geçmesinin en önemli koşulu her katılımcının tüm etkinliklere (seminerler, atölyeler, çalışma grupları, akşam sohbetleri vb.) tam katılım sağlamasıdır.

- Kamp süresince katılımcılar kamp tişörtlerini giyecektir.

- Kamp süresince ortak alanlarda yenilen yemek hazırlığı, dağıtımı, yemek sonrası temizlik işleri ve alan temizlikleri kolektif bir şekilde kamp katılımcıları tarafından ekipler oluşturularak yapılacaktır. Tüm katılımcılar en az bir alanda 1 gün görevli olarak çalışmak zorundadır.

- Katılımcılar kendilerine verilen çadırlarda konaklayacaklardır. Kamp süresince kendi çadırı dışında başka bir alanda konaklamayacaktır. - Kamp süresince ortak alanların kullanılmasında, yemeklerde ve serbest zamanlarda maksimum sağlık tedbirleri alınacaktır. Kişilere özel verilen kamp malzemelerinin sınırlı sayıda olduğu için dikkatli kullanılması gerekmektedir.

- Kamp süresince, kamp programı dışında gerçekleşmesi planlanan eylemler ve yaşanabilecek diğer sorunlar genç-İMO konseyle paylaşılmalıdır.

- Hava karardıktan sonra denize girilmesi tehlikeli ve yasaktır. Deniz bisikleti ve kano gibi deniz spor aletleri kullanılmamaktadır. Serbest zamanlarda ve spor aktivitelerinde, denize giriş çıkışlarda kamp sorumlularının belirlediği kurallara uyulmalıdır.

- Kamp içerisinde belirlenen saatler dışında alkol kullanılması yasaktır.

- Kamp süresince sağlık vb. acil durumlar dışında kamp alanını terk etmeye izin verilmeyecek ve bu nedenler dışında kampı terk eden arkadaşlar kamptan ayrılmış kabul edilecektir.

Kampımızı en yüksek verimlilikle ve sorunsuz geçirmek için, gerekli olduğunu düşündüğümüz yukarıdaki maddelere uymayan arkadaşlarımız, genç-İMO konseyin kendileri hakkında kampta kalıp kalmayacağı ile ilgili vereceği kararları kabul etmiş sayılır. Amacımız yasaklar ve kurallarla dolu bir kamp yapmak değil tam aksine hayal ettiğimiz bir geleceği yansıtan altı gün geçirebilmektir.

 

genç-İMO 6.YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 genç-İMO 5. Yaz Eğitim Kampı haberi için tıklayınız:

http://www.imo.org.tr/gencimo/bizden_detay.php?kod=5803&tipi=72#.U6qmopR_tlw

 genç-İMO 4. Yaz Eğitim Kampı haberi için tıklayınız:

http://www.imo.org.tr/gencimo/yaz_egitim_kampi4.php#.UdK-LTvIaQk

genç-İMO 3. Yaz Eğitim Kampı haberi için tıklayınız:

http://www.imo.org.tr/gencimo/bizden_detay.php?kod=1151&tipi=72#.UdK9wzvIaQk

genç-İMO 2. Yaz Eğitim Kampı için tıklayınız:

http://www.imo.org.tr/gencimo/yaz_egitim_kampi2.php#.UdK9ejvIaQk

genç-İMO 1. Yaz Eğitim Kampı için tıklayınız:

http://www.imo.org.tr/gencimo/yaz_egitim_kampi1.php#.UdK7YzvIaQl

 

genç- İMO 7. Dönem Öğrenci Konseyi


Okunma Sayısı: 6339

Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.