İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 AĞUSTOS 2022, CUMA   

11

MESLEKTAŞLARIMIZA HAKARET İÇEREN İLANI KINIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 11.04.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 11.04.2020 23:21:05  Yayınlayan Birim: KONYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.04.2020 23:03:08

İnternet üzerinde iş ilanları yayınlayan bir internet sitesi ‘’ Yeni Mezun Makam Şoförü’’ başlıklı ilanın da makam şoförlüğü yaptırmak için yeni mezun inşaat mühendisi veya mimar arandığını duyurdu

 

İnternet üzerinde iş ilanları yayınlayan bir internet sitesi ‘` Yeni Mezun Makam Şoförü`` başlıklı ilanın da makam şoförlüğü yaptırmak için yeni mezun inşaat mühendisi veya mimar arandığını yazıyordu. İlanı aynen sizlerle paylaşıyoruz. "Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık bölümlerinden yeni mezun, tercihen ileri derecede İngilizce bilen, planlama, organizasyon, koordinasyon, iş takibi becerilerine sahip, Microsoft Office programlarına hakim, dış görünümüne özen gösteren, iletişim becerisi gelişmiş, girişken, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,22-30 yaş aralığında, ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen (makam şoförlüğü yapabilecek), Bakırköy – Bahçelievler bölgesinde ikamet eden, bay eleman" 

Bu talihsiz iş ilanı; insan başta olmak üzere tüm canlıların hayatını ve doğayı her şeyden daha önemli bulan, ülkemizin imarlaşmasında, sağlam ve estetik yapılaşmasında önemli bir misyonu üstlenen, aynı zamanda ülke ekonomisine yön veren inşaat sektörünün en önemli paydaşları olan, İnşaat Mühendisi ve Mimarları rencide ederek, derinden üzmüştür.

Her insan hayatını idame ettirebilmek ve bir gelir sağlamak için çalışmak durumundadır. Bu açıklamadaki maksadımızın şoförlüğü ya da başka bir iş alanını küçümsemek olmadığını da belirtmek isteriz. Ancak hayati öneme sahip bir mesleğin mensubu olabilmek için uzun yıllar eğitim almış bir İnşaat Mühendisi ya da Mimara aldığı eğitimle ve üstlenmiş olduğu misyonla alakası olmayan bir görev tanımı yapmak da hiç kimsenin haddine değildir. Konuyla ilgili İstanbul Şubemizin atacağı tüm hukuki adımların yanında olacağımızı da belirtmek isteriz.

Bu talihsiz ilanı yayınlayan internet sitesini ve kendini bilmezliğin uç noktasında olan firma yetkililerini kınıyor, İnşaat Mühendislerinden ve Mimarlardan bir an evvel özür dilemelerini bekliyoruz.

İMO KONYA ŞUBESİ 16.DÖNEM YÖNETİM KURULU

 


Okunma Sayısı: 537

Konya Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.