İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

12 AĞUSTOS 2022, CUMA   

49

MESLEKTAŞLARIMIZIN ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ İÇİN LÜTFEN DUYARSIZ KALMAYALIM

    Yayına Giriş Tarihi: 07.12.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 07.12.2018 17:48:02  Yayınlayan Birim: KONYA ŞUBE  
 

TMMOB ve SGK arasında imzalanan sonrasında ise SGK tarafından tek taraflı fesih edilmiş olan ‘’Asgari Ücret Protokolünün’’ yeniden uygulamaya girmesi için aşağıdaki metinde Ad, Soyad, Meslek ve İmza bölümlerinin doldurularak SGK ya fax veya mail yolu ile gönderilmesini rica ederiz.

Fax: (0312) 432 48 75 – 0312 431 73 19 (Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü ve Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanlığı)

Mail: spgm@sgk.gov.tr – kadimdaire@sgk.gov.tr

 

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI`NA

TMMOB ile SGK arasında 2012 yılının Temmuz ayında "T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI İLE TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ" imzalanmıştır.

Protokolün imzalanması ardından yürütülen çalışmalar sonucu mühendis, mimar ve şehir plancılarının TMMOB tarafından duyurulan ücretin altında işe başlatılması ile SGK`ya eksik prim ödenmesinin önüne geçilmeye çalışılmıştır. Yürürlüğe konduğu günden itibaren bu protokol ile mühendis, mimar ve şehir plancılarının istihdam edildiği çalışma alanları disipline edilmiş ve kayıt dışılığın önlenmesinde ciddi adımlar atılmıştır.

SGK, 2017 yılı Nisan ayına gelindiğinde işbirliği protokolünü tek taraflı olarak feshettiğini duyurmuştur. Protokol hükümleri gereği tek taraflı iptal işleminin mümkün olmamasına karşın SGK bu tutumunu sürdürmüştür.

Protokolün iptal edilmesi; mühendis, mimar ve şehir plancılarının hak kaybına uğraması ve SGK`nın pirim kaybına uğraması anlamına gelmektedir.

TMMOB ile kurumunuz arasında imzalanan işbirliği protokolünün acilen yeniden yürürlüğe koyulmasını sizlerden rica ediyoruz.

Saygılarımla.

Ad Soyad                              

Meslek                       

İmza   


Okunma Sayısı: 175

Konya Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.