İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

12 AĞUSTOS 2022, CUMA   

24

BİNALARDA SU YALITIMI VE KALİTE DENETİMİ

    Yayına Giriş Tarihi: 25.07.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 25.07.2018 13:55:08  Yayınlayan Birim: KONYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 25.07.2018 13:54:39

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesinde düzenlenen eğitim seminerinde Binalarda Su Yalıtımı ve Kalite Denetimi anlatıldı.

Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER)  ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)  Konya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen seminere çok sayıda İnşaat Mühendisi katıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Şehit Ömer Halisdemir konferans salonunda düzenlenen Binalarda Su Yalıtımı ve Kalite Denetimi konulu eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan BİTÜDER Genel sekreteri Meltem Yılmaz Su yapıları hakkında mevcut mevzuat, malzeme ve uygulama kalitesi, ürün ve uygulama kalite denetimi gibi konu başlıklarını detaylı sunumlarla katılımcılara anlattı. Statik hesapların deprem risklerine göre yapılmasının tek başına yeterli olmayacağını belirten Meltem Yılmaz binanın ekonomik ömrü boyunca, yapı güvenliğinin korunması gerektiğine dikkatleri çekti.

Korozyon oluşmasının insan hayatını olumsuz etkileyip bazı hastalıkların oluşmasına sebep olduğunu aynı zamanda da yapının içinde bulunan mal ve eşyalarda bozulma ve küflenmeye sebep olduğunu söyleyen Yılmaz seminerin son bölümünde katılımcıların sorularını da yanıtladı.


Okunma Sayısı: 168

Konya Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.